Novinky

09.04.2020

The Home Upgrade


The Home Upgrade

New Homes in Remodeled Buildings  

Vzhledem k rostoucím městům a měnícímu se přístupu k tomu, jak žijeme, existuje mnoho důvodů pro renovaci domu. Naše budovy se musí i nadále vyvíjet spolu s námi, a to vyžaduje trochu představivosti. Společenské směny nadále ovlivňují naše domovy. Lidé žijí déle a často sami. Domovy budou muset být aktualizovány, aby vyhovovaly měnícímu se klimatu. Vynalézavost  bude také hrát roli v tom, jak vyřezáváme obytné prostory v našich stísněných městech. Dnešní populace žijící ve městech je 3,9 miliardy a očekává se, že během příštích 25 let vzroste na 6,34 miliardy. Drtivá většina populace planety nyní žije v městském prostředí, které je první v lidské historii. Tato čísla budou jen růst a to stále více znamená, že nebudeme buldozovat a stavět na vrcholu suti, ale pracovat s tím, co máme.
Home Upgrade se dívá na velké rozpočtové projekty a zkoumá domy, kde bylo dosaženo zdánlivě nemožného. Dům v Brooklynu, uvedený v knize, byl zrekonstruován poté, co hurikán Sandy v roce 2012 zpustošil východní pobřeží.

Historické konverze slaví neočekávaný vztah mezi starými a novými a projekty adaptivního opětovného využití znovuobjevují budovy kolem nás. Zkoumání nejneobvyklejších transformací posledních let předními ateliéry, The Home Upgrade je vzrušujícím pohledem na neomezené možnosti reimaginace domu.8697-07042020112933-0001_400

 

Publikaci si můžete objednat zde nebo zakoupit v kamenném obchodě na Kounicové 67, Brno.

« zpět na výpis akcí